System wymiennego cylindra

MIC   =   Master klucz i Wymienny cylinder. Oprócz kilku modeli, wiekszość zamków może być dostarczonych z systemem MIC. Wszystkie zamki oznaczone symbolem “MIC” są dostępne z systemem wymiennego cylindra. Klucze do wymiany cylindra są pokryte czerwonym nylonem.


KORZYŚCI SYSTEMU MIC:
1)  Bezpieczeństwo: Można zamontować cylinder lub zmienić go do odpowiedniej kombinacji klucza w miejscu przeznaczenia. To zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przed otwarciem osób nieupoważnionych.
2)  Komfort: Łatwa wymiana cylindra bez konieczności demontażu lub zmiany już zamontowanego zamka. W przypadku zgubienia kluczy można otworzyć zamek, albo z klucza Master albo można wyjąć cylinder za pomocą czerwonego klucza i zastąpić go nowym cylindrem. Poprostu włóż sam cylinder bez żadnych akcesoriów - za pomocą klucza czerwonego.


Wszystkie zamki MIC są dostarczane z kluczem master i kluczem do wymiany cylindra w standardzie, na kluczach jest zaznaczona ilość kombinacji klucza.


Zamki MIC mogą być dostarczone z zamontowanymi cylindrami lub same korpusy zamka, cylindry można zakupić oddzielnie z różnym kluczem lub z jednakowym. Przy zakupie samych cylin-drów montowane są zaślepki chroniące zamek przed uszkodzeniem. Zaślepki mają różne kolory:


Zamek szuflady: niebieski kolor
Zamek prawy: czarny kolor
Zamek lewy: czerwony kolor

Zaślepki chronią przed uszkodzeniem zamka i wystarczy zdemontować zaślepke oraz zamontować w jej miejsce cylinder.

INSTALACJA CYLINDRA W KORPUSIE
Wkładamy czerwony klucz w cylinder i umieszczamy cylinder wraz z kluczem w korpusie montowanego zamka, następnie obracamy klucz o 90 stopni. Po wyjęciu czerwonego klucza zamek jest gotowy do pracy. Aby wyciągnąć cylinder z zamka wystarczy włożyć czerwony klucz w cylinder, obrócic klucz o 90 o i wyciągnąć cylinder.Oferta systemu wymiennego cylindra w sklepie OkuciaOnline więcej.